Kumar Şehri Özellikleri

kumar şehirleri

Kumar Şehri

Ülkemizde bulunan mevzuattan dolayı kumar sektörü yasal olarak ciddi anlamda gelişim gösterememektedir. Bu yüzden kumar severler açısından pek olumlu karşılanmayan bir durum olmakla beraber birçok kumar sever farklı ülkelere gitmektedir. Buda oldukça maliyetli olmaktadır. Birçok kişi bu ülkelere gidip canlı kumar oynamanın zevkine varmaktadır. Ülkemiz açısından bakıldığında özellikle kumar için gidilen yerler arasında en çok bilinen Kıbrıs’tır. Bunun yanında Gürcistan/Batum’da önemli bir tutmaktadır. Kumar severler fazla uzağa gitmeden komşu ülkelerde kumar oynamaktadır. Bu ülkelerdeki bazı casinolar ücretsiz tur paketleri ile müşterileri çekmeye çalışmaktadır.

kumar şehirleri

kumar şehirleri

Dünyaca Ünlü Kumar Şehirleri

  • Çin’in Macau kenti
  • New Jersey Eyaletine bağlı Atlantic City kenti
  • Monako’nun Monte Carlo kenti
  • Nevado eyaletine bağlı Reno kenti
  • İngiltere’nin Londra kenti
  • Singapur
  • Bulgaristan’ın Filibe kenti

Bunlar dünyaca ünlü olarak bilinen birçok kentten sadece birkaçıdır. Ancak ülkemiz tarafından Kıbrıs ve Gürcistan başta olmak üzere daha çok yakın yerler ilgi odağı olmaktadır. Yani komşu ülkelerdeki kumarhanelere gitmektedirler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başka ülkelere gidip kumar oynarken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de kumar oynamanın ya da oynatmanın o ülkede yasak olup olmadığıdır. Aksi takdirde eğer orada yasak olan bir eylemi gerçekleştiriyorsanız başınız derde girebilir. Çünkü oldukça riskli bir durumdur. Farklı yerlerde farklı yargılamalara maruz kalabilirsiniz. O yüzden giderken iyi araştırılarak gidilmelidir.

Şehirlere Göre Kazanç Oranları Değişiyor Mu?

Bazı şehirlerde kumar oynayan kitle ciddi anlamda zengin kitleden oluştuğundan dolayı kazanç miktarları değişebilmektedir. Ancak kazançla orantılı olarak kayıp oranında oldukça fazla olmaktadır. Buna da dikkat etmek gerekir. Bütçe ile orantılı olarak oyunlara girişilmelidir. Ancak oyunu iyi bilen kişiler farklı yerlerde de kazanmasını bilmektedir. Bu yüzden çok ya da az kazandıran şehir noktasında ciddi bir ayrım yapmak çok efektif bir yöntem değildir.

Türkiye’den Hangi Şehirlere Daha Çok Gidiliyor?

Özellikle Kıbrıs ve yakın ülkelerdeki şehirlere gidilmektedir. Bulgaristan, Gürcistan gibi sınırımızın olduğu yakın yerlere giden vatandaş orada kumar tatilleri yaparak tatil ve kumarı birleştirmektedir. Genelde otellerde vakit geçiren kumar severler 5-10 günlük periyotlarda vakit geçirmektedir.